jurajskie mistrzostwa

20.08.2023 Przewodziszowice, Żarki

Przygotujcie się na prawdziwe sportowe wyzwanie, bo już niedługo odbędą się Jurajskie Mistrzostwa NA SKRAJU PRZEŁAJU! Zapraszamy Was serdecznie na tę pełną pasji imprezę, która odbędzie się 20 sierpnia 2023 (niedziela) w malowniczych Przewodziszowicach koło Żarek.

Przewodziszowice to miejsce, które zachwyci Was swoją niepowtarzalną atmosferą. Otoczone pięknymi jurajskimi krajobrazami, pełnymi majestatycznych skał, lasów i malowniczych dolin, ta okolica jest prawdziwym rajem dla biegaczy i miłośników nordic walking. Będziecie mieli okazję przemierzać urokliwe ścieżki, podziwiać panoramę Jurajskiego Parku Krajobrazowego i czerpać niesamowite doznania z bliskości natury.

W ramach Jurajskich Mistrzostw NA SKRAJU PRZEŁAJU czekają na Was trzy emocjonujące dystanse, dostosowane do Waszych umiejętności i ambicji. Jeśli macie ochotę na wyzwanie na najwyższym poziomie, półmaraton o długości 21 kilometrów będzie doskonałym sprawdzianem Waszej kondycji i wytrzymałości. Dla tych, którzy chcą spróbować sił na nieco krótszym dystansie, przygotowaliśmy ćwierćmaraton plus o długości 14 kilometrów, idealny zarówno dla biegaczy, jak i miłośników marszu nordic walking.

Warto zaznaczyć, że trasa nordic walking na dystansie 14 km będzie nadzorowana przez sędziów – Polskie Zrzeszenie Sędziów Nordic Walking. Przepisy dotyczące nordic walkingu oraz szczegóły rywalizacji znajdują się na końcu regulaminu. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z profesjonalnych wskazówek i porad sędziów, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

Dodatkowo, pragniemy poinformować, że wszyscy uczestnicy w wieku dziecięcym mają możliwość bezpłatnego uczestnictwa w zawodach. Chcemy zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej i promować zdrowy styl życia już od najmłodszych lat.

To nie tylko rywalizacja, ale także okazja do integracji z innymi pasjonatami biegania i nordic walkingu. Na mecie czekać będą na Was gorące powitanie, wyśmienite przekąski, a także nagrody i dyplomy dla zwycięzców. Oprócz tego, będziecie mieć okazję poznać nowych ludzi, wymienić doświadczenia i stworzyć niezapomniane sportowe wspomnienia.

Czy jesteście gotowi na to niepowtarzalne wyzwanie? Dołączcie do nas na Jurajskich Mistrzostwach NA SKRAJU PRZEŁAJU w Przewodziszowicach! Zapisy już ruszyły, więc nie zwlekajcie i dołączcie do naszej sportowej społeczności. Wszystkie informacje dotyczące trasy, zapisów i regulaminu znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Widzimy się 20 sierpnia 2023 (niedziela) w Przewodziszowicach, gotowi na sportowe wyzwania i niezapomniane przygody. Bądźcie częścią tej niesamowitej imprezy, która przyniesie Wam radość, satysfakcję i nowe sportowe osiągnięcia.

Do zobaczenia na Jurajskich Mistrzostwach NA SKRAJU PRZEŁAJU!

Do startu pozostało

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Trasy biegu oraz marszu przebiegają głównie szlakami turystycznymi, drogami i ścieżkami leśnymi. Częściowo także drogami publicznymi.

Dystans

BIEG GŁÓWNY

Półmaraton – dystans 21 km

BIEGI DODATKOWE

Ćwierćmaraton Plus – dystans ponad 14 km
Szczęśliwa 7 – czyli jakieś 7 km

MARSZ NORDIC WALKING

Ćwierćmaraton Plus – dystans ponad 14 km
Szczęśliwa 7 – czyli jakieś 7 km

Biuro zawodów

20 Sierpnia 2023 w godzinach 8:00 – do godziny startu

Od 16.08.2023 zapisy możliwe tylko dniu zawódów

Zapis tras „Na skraju przełaju”

PATRONAT / PARTNER

Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski

Grupa Biegowa Biegaj z Żarkami

WSPIERAJĄ NAS

Sportowa Moda Funkcjonalna

BUTY OD SZEWCA

HENPIEK