Biegowa Niegowa

24.03.2024 ExtremeJura

Zapraszamy do Niegowy na wymagający dla Wymagających bieg typu trail na dystansie półmaratonu, ćwierćmaratonu oraz bieg zakwalifikowany jako luźna piątka. Tak jak półmaraton jest przeznaczony do biegania, tak pozostałe dystanse będą uzupełnione o konkurencje marszu nordic walking.

Niegowa, malowniczo położona w Zespole Jurajskich Parków Krajobrazowych, na południowy wschód od Częstochowy, w dorzeczu Pilicy i Warty, stanowi idealną scenerię dla tego wydarzenia. Ten rejon Jury Krakowsko-Częstochowskiej, znany ze swojego piękna i naturalnych walorów, został częściowo włączony do Parku Krajobrazowego „Orlich Gniazd”. Urozmaicony krajobraz pagórkowatej Niegowy, z jej malowniczymi krajobrazami, lasami, wapiennymi skałami i średniowiecznymi fortecami górującymi nad okolicą, stanowi nie tylko atrakcję turystyczną, ale również wyzwanie dla uczestników biegu.

To wyjątkowa okazja, aby połączyć pasję do biegania z możliwością podziwiania jednych z najpiękniejszych terenów w Polsce. Zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym i doświadczenia niezapomnianych wrażeń na szlakach Niegowej.

Nie ma się co więcej więcej rozpisywać i zastanawiać. Zapraszamy do uczestnictwa.

Do startu pozostało

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Trasy biegu oraz marszu przebiegają głównie znakowanymi szlakami turystycznymi, drogami i ścieżkami leśnymi. Częściowo także drogami publicznymi.

Dystans

BIEG GŁÓWNY

Półmaraton – dystans ponad 21 km

BIEGI DODATKOWE

Ćwierćmaraton – dystans ponad 11 km
Luźna piątka – dystanś ponad 5 km

MARSZ NORDIC WALKING

Ćwierćmaraton – dystans ponad 11 km
Luźna piątka – dystans grubo ponad 5 km

Biuro zawodów

24 marca 2024 w godzinach 8:00 – 10:30.

Zapis trasy dla Biegowa Niegowa

PATRONAT / PARTNER

Honorowy Patronat

Wójt Gminy Niegowa
Mariusz Rembak

Gmina Niegowa

Grupa Biegowa Biegaj z Żarkami

WSPIERAJĄ NAS

Sportowa Moda Funkcjonalna

BUTY OD SZEWCA